Landmark Payments

Novinky

Nejoblíbenější benefity v České republice

18. 11. 2017

Firemní benefity jsou nejefektivnějším a nejčastěji využívaným nástrojem pro motivaci zaměstnanců na českém pracovním trhu. Z celé řady výsledků průzkumu vyplývá, že na českém trhu jsou stále dominantním zaměstnaneckým benefitem stravenky, které využívá více než 65 % zaměstnavatelů. Druhým nejoblíbenějším benefitem jsou takzvané volnočasové benefity, které jsou na vzestupu a přesahují 40 %.

Mezi nejvýše hodnocenými firmami na českém trhu činí podíl poskytovatelů stravenek jako firemního benefitu plných 100 %. Zaměstnavatelé vyhledávají zejména benefity, které jsou univerzální a umožňují široký výběr, nebo dávají rozhodovací pravomoc zaměstnancům pro vlastní  mix benefitů.

Některé z nově nabízených benefitů jsou zaměreny na komfort a zlepšování podmínek pro práci, jako třeba možnost práce z domova – home office, či klouzavá pracovní doba. Mezi inovace posledních let patří i takzvané oddechové místnosti, dětské koutky na pracovišti a prostory pro cvičení a školení. Na druhé straně jsou pak pro zaměstnavatele i zaměstnance přístupné benefity, které poskytují nějaké finanční zvýhodnění, kompenzaci nebo úlevu. Ty se v mnoha případech mohou stát předmětem daně a zároveň se také mohou započítávat do základu pro sociální a zdravotní pojištění.

 

Kontaktní formulář

kontakt
Děkujeme!. Vaše zpráva byla úspěšně odeslána...
Omlouváme se, ale vyskytla se chyba. Opakujte prosím odeslání znovu později nebo nás kontaktujte telefonicky.